Aktualności

Rajd rowerowy Krynica Zdrój

2013-05-20 21:45:18, komentarzy: 0

W minioną środę klasa VI wyruszyła na rajd rowerowy na trasie Banica - Krynica Zdrój - Tylicz - Izby - Banica. Pogoda Nam dopisała - nie było ani za gorąco, ani za zimno. Początek wycieczki okazał sie trudny - podjazd pod Mochnaczkę zmusił Wszystkich do zejścia z rowerów. Dalsza część trasy nie była juz tak ekstremalna i tylko czasami zdarzało się prowadzic rowery

W Krynicy pierwsza atrakcja okazały się LODY, których niemal każdy nie mógł sie doczekać. Następnym elementem wyprawy była wizyta w pijalni wód, po której każdy poczuł burczenie w brzuchu. Szybkim krokiem dotarliśmy do pobliskiej restauracji gdzie zjedlismy zmaczne pizze i spaghetti. Tak naładowani ruszylismy w powrotną drogę. Niestety zlośliwość rzeczy martwych sprawiła, że bateria aparatu odmówiła posłuszeństwa. Zdjęcia z Tylicza zostały zrobione tego samego dnia, ale już po wycieczce :(

W Tyliczu zupełnie przypadkiem trafilismy do pięknego miejsca: Golgoty wraz z otaczającymi ją kamieniami na których wyryto inspirujące sentencje. Zdecydowanie WARTO ZOBACZYĆ to miejsce.

Reszta drogi powrotnej minęła spokojnie, choć pod górkę - "płytami" z Mochnaczki do Izb, gdzie pożegnaliśmy część klasy. Reszta ekipy szybkim tempem dojechała do Banicy.

W czasie wycieczki pokonaliśmy 21 km, a czas spędzony "w siodle" to 3,5 godziny. Myślę, że wycieczkę można zaliczyc do udanych. Szkoda tylko, że nie wszyscy zdecydowali się na rajd.

 

Aby obejrzeć więcej zdjęć z wycieczki kliknij TUTAJ


 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator stron www - szybka strona internetowa