Aktualności

Relacja z zawodów w kwadranta

2012-06-12 23:54:07, komentarzy: 1

W dniu dzisiejszym (20.06.2012r) SP Banica uczestniczyła w gminnym turnieju w kwadranta. Razem z nami do Hańczowej gdzie odbywały się zawody udali się również zawodnicy SP Brunary - którzy byli najmlodszą ekipa turnieju (wszyscy z IV klasy SP).

Na Starcie pojawilo sie 5 drużyn: SP Banica, SP Brunary, SP Gładyszów, SP Hańczowa i SP Wysowa. Zabrakło ekip z Uścia Gorlickiego i Śnietnicy.

Od początku rywalizacja o miejsce w turnieju była zacięta - drużyna z Banicy pewnie kroczyła po zwycięstwo ogrywając kolejne drużyny. Dalekie wybicia (praktycznie każdy zaliczał 10) oraz pewne chwyty w lewą rękę wzbudziły postrach naszych rywali. Niestety zbyt duży opór stawiła nam Wysowa co jak się później okazało miało przesądzić o miejscu Banicy na podium.

Dał znać o sobie również olbrzymi upał który wyciągał z zawodników wszystkie siły.

SP Banica wygrała pewnie 3 mecze przegrywając 1. Podobne wyniki zanotowały ekipy z Wysowej i Hańczowej. Ponieważ te 3 drużyny miały taką sama liczbę zwycięstw o miejscu na podium zadecydował stosunek liczby zdobytych punktów do straconych.

Niestety dla Nas - zdobyliśmy zbyt mało punktów spośród tych 3 drużyn co spowodowało że przegrywając tylko 1 mecz zajeliśmy wysokie 3 miejsce. Do zajęcia II miejsca zabrakło nam tylko 9 punktów!!!, do zajęcia  I tylko 40 punktów więcej!!

Myślę, że będzie to dobra lekcja dla młodych sportowców - zawsze gramy do końca i walczymy o każdy punkt gdyz może on mieć znaczenie w końcowej klasyfikacji!


Nasi młodsi koledzy i koleżanki z Brunar dzielnie walczyli z meczu na mecz zdobywając coraz więcej punktów (pojawiły się nawet 10 po obiegnięciu i "skucia") lecz nie wystarczyło to do zajęcia miejsca na podium. Napewno doświadczenie zdobyte w turnieju zaprocentuje i następnym razem będzie lepiej!

 

Gratuluję wszystkim uczestnikom wyniku oraz postawy fair-play na boisku.

 

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z turnieju TUTAJ.

 

 

 

 

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator stron www - szybka strona internetowa